Které úspěšné tituly v S&P 500 zvážit na prodej?

Následující čtyři týdny jsou ideálním časem na to si rozmyslet, zda neprodat některé vysoko mířící tituly. Zvážit byste to měli bez ohledu na to, zda jste momentálně na trhu býci, či medvědi.

Vezměme v úvahu skupinu akcií v rámci indexu S&P 500, které překonaly meziročně zisk 25 a více procent. Pro srovnání index samotný meziročně získává asi 1 procento. V této vybrané skupině je více než 50 titulů, což je více než 10 procent složek indexu. Je naprosto přirozenou lidskou vlastností předpokládat štěstí z roku 2015 i v roce příštím. Jak ale behaviorální ekonomové neustále připomínají, co nám přijde jako přirozené, bývá jen zřídka dobrou investiční radou. Warren Buffett to možná vyjádřil ještě lépe: „mějte strach, když jsou ostatní nenasytní.“

Který z těchto 50 titulů, s meziročním výnosem nad 25 procent, si nejvíce zaslouží prodat? Mark Hulbert z MarketWatch se obrátil na úspěšné investiční poradce za posledních 15 let z Hulbert Financial Digest. Deset z těchto 50 titulů v současné době nedoporučuje žádný z nich. U těchto akcií byste, tedy alespoň podle zmíněných poradců, měli zvážit případný prodej.

Akcie

Meziroční výnos

Netflix

147%

Actvision Blizzard

84%

Cablevision Systems

54%

Newfield Exploration

51%

Martin Marietta Materials

46%

Altera

45%

Cameron International

38%

Masco

36%

TECO Energy

33%

Avery Dennison

28%

Zdroj: MarketWatch

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

 

Newsletter