Kupte akcie Yahoo, říká graf i faktor „Alibaba“

Po letošní částečné korekci se otevírá prostor pro rally na úrovně nevídané již několik let. Takové hodnocení dostaly akcie americké internetové společnosti Yahoo od jednoho z technických analytiků. Jonathan Krinsky z MKM Partners říká: „Akcie je připravena se opět podívat na metu 40 – 42 dolarů“, což značí potenciál růstu o 10 až 15 % (z páteční ceny 36,50 USD) a zhruba koresponduje s úrovněmi z období přelomu let 2005 a 2006.

Prolomení uvedené hranice by mělo uvolnit prostor pro další výrazný růst a to až na 46 či 47 dolarů za akcii, což je již o bezmála třetinu vyšší cena než současná tržní, dodává analytik.

Letošní bilance akcií Yahoo je zatím -10 %. Index S&P 500 přitom od začátku roku posílil o 5,8 %.  Podle Krinskyho titul zatím korigoval předchozí „extrémní překoupenost“ v důsledku silného růstu akciového trhu v loňském roce. To že se titul letos nepodíval pod spodní hranici podpory 30 USD/akcii, podle analytika značí připravenost k výraznější rally.

Čínský černý kůň míří na startovní listinu – Alibaba má měsíc do IPO

K růstu by mohl přispět i argument na straně fundamentu. Ačkoli co do výsledků hospodaření, druhé čtvrtletí letošního roku rozhodně k optimismu nepřispělo (pokles zisku o 18 %, reklamních příjmů o 8 %; průměrná cena za reklamu nižší o čtvrtinu), potěšily zprávy týkající se chystaného IPO čínského internetového obchodníka Alibaba. V něm Yahoo drží zhruba 24procentní podíl, který je analytiky vnímán jako nejcennější aktivum firmy. Yahoo má v rámci primární emise prodat menší než dříve předpokládaný počet akcií Alibaby a v případě úspěchu IPO, který je všeobecně očekáván, by tak firma měla z podílu těžit.

V případě IPO Alibaby dochází k určitému zpoždění a finální datum vstupu na burzu zatím není jisté. Co ale jisté již je – půjde o trh NYSE, kde se akcie budou obchodovat pod symbolem BABA. IPO čínské firmy by mělo být jedním z největších v historii země i za jejími hranicemi, předpokládanou velikostí kolem 20 miliard dolarů jen mírně zaostává za emisí Agricultural Bank of China v roce 2010 o velikosti 22,1 mld. USD. 

Newsletter