Microsoft po LinkedInu sází na marihuanu

Nejdřív sociální sítě, nyní legální marihuana. Takové jsou aktivity americké softwarové společnosti v tomto týdnu. Tři dny poté, co Microsoft oznámil převzetí profesní sociální sítě LinkedIn za rekordních 26,2 miliardy dolarů, softwarový gigant oznámil první společný podnik ve světě marihuany. Uzavřel partnerství s firmou KIND Financial na prodej softwaru, který umožní prodej a distribuci, napsal server MarketWatch.

KIND Financial využívá cloudovou platformu k vybudování služeb pro vládní agentury. Podle serveru Marijuana.com bude tým Microsoftu pomáhat zákazníkům v orientaci v předpisech a zákonech, bude také sledovat legální využití marihuany a zabraňovat tomu, aby se dostala na černý trh.

Microsoft se tak stává jednou z prvních velkých technologických a veřejně obchodovaných firem, která veřejně uznala rychlou legalizaci marihuany. Rekreačně se již může užívat na Aljašce, v Coloradu, Oregonu, Washingtonu a Washingtonu D.C. V dalších pěti státech se bude hlasovat, včetně Kalifornie.

Jak zaplnit díru na trhu? Stačí spojit „trávu“ a technologie

V následujících letech se očekává boom v průmyslu legální marihuany. V letošním roce by tržby měly vyšplhat na 6,7 miliardy dolarů. Loni podle ArcView Market Research dosáhly 5,4 miliardy dolarů.

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů.

Newsletter