Milionářem do třiceti? Zde je návod!

Téma o tom, jak zbohatnout a stát se milionářem, je stále obestřeno řadou předsudků. Být milionářem ve věku třiceti let je pro většinu z nás naprosto nepředstavitelné. Rozhodně však ne nemožné.

„Je to možné. Já jsem dokončil školu ve svých 21 letech švorc a zadlužený, a do svých třiceti jsem byl milionářem,“ říká Grant Cardone, americký expert na mezinárodní obchod a nejprodávanější autor nakladatelství New York Times.

Nepatříte-li k těm šťastlivcům, kteří zdědí miliony po bohatém strýčkovi, a nechcete čekat, zda padnou vaše čísla ve sportce, budete se zřejmě muset spolehnout na vlastní píli. Ale bude to stát za to.

Dnes 59letý Cardone, jenž založil tři firmy, sdílí své obchodní a podnikatelské know how jako motivační speaker a napsal na toto téma pět knih. Zde je deset kroků, které vám podle jeho slov zaručí, že se do třiceti stanete milionářem:

  1. Zvyšujte svůj příjem.

V dnešním ekonomickém prostředí se milionářem nestanete díky spoření. Prvním krokem je zaměřit se na stále rychlejší zvyšování svého příjmu. Můj měsíční příjem se v průběhu devíti let zvýšil z 3000 USD na 20 000 USD. Začněte sledovat peníze a ty vás přimějí k tomu, abyste dostali pod kontrolu své příjmy a viděli příležitosti.

  1. Nedávejte na odiv své peníze, ale práci.

Já jsem si nekoupil své první luxusní hodinky nebo auto do té doby, dokud mi mé podnikání a investice nevynášely příjem několika jistými kanály. I když jsem se stal milionářem, stále jsem řídil Toyotu Camry. Buďte známi svou pracovní morálkou, ne cetkami, které si koupíte.

  1. Spořte, abyste investovali, ne abyste spořili.

Jediný důvod, proč si spořit peníze je, abyste je mohli investovat. Uložte si vaše peníze na zajištěné a nedotknutelné účty. Nikdy tyto účty na nic nepoužívejte, a to ani v případě nouze. To vás přinutí pokračovat v plnění kroku č.1 (zvyšovat příjem). Já jsem dodnes minimálně dvakrát ročně švorc, protože vždy investuji své naspořené přebytky do riskantních podniků.

  1. Vyhněte se úvěrům, které se vám nevyplatí.

Stanovte si pravidlo, že si nikdy nevezmete úvěr, který vám nepřinese peníze. Já jsem si půjčil na auto jen proto, že jsem věděl, že může zvýšit můj příjem. Bohatí lidé využívají úvěru k tomu, aby podpořili své investice a cash flow. Chudí lidé si berou úvěry, aby si mohli koupit věci, které přináší bohatým další bohatství.

  1. Jednejte s penězi jako s žárlivou milenkou.

Miliony lidí touží po finanční svobodě, ale jen ti, kteří si z ní udělají prioritu, mají miliony. Abyste zbohatli a bohatí zůstali, budete si to muset stanovit jako svou prioritu. Peníze jsou jako žárlivá milenka. Ignorujte ji a ona bude ignorovat vás, nebo vás v horším případě opustí kvůli někomu, pro koho bude na prvním místě.

  1. Peníze nespí.

Peníze neví o existenci hodin, harmonogramů nebo svátků, a vy byste neměli také. Peníze milují lidi, kteří mají skvělou pracovní morálku. Když mi bylo 26 let, pracoval jsem v obchodě, který zavíral v sedm večer. Většinou jste mě tam mohli najít ještě kolem jedenácté, jak uzavírám obchody navíc. Nikdy se nesnažte být tím nejchytřejším, nebo tím, kdo má největší kliku – prostě zajistěte, abyste pracovali víc než všichni ostatní.

  1. Chudoba nedává žádný smysl.

Byl jsem bohatý a nestojí to za nic. Měl jsem tak akorát a taky to nebylo nic moc. Zbavte se všech názorů, že být chudý je nějak v pohodě. Bill Gates řekl: „Není vaší chybou, jestli jste se narodili chudí. Ale pokud chudí zemřete, můžete si za to sami.“

Založit firmu bez znalostí v oboru? Jde to!

  1. Najděte si mezi milionáři svého mentora.

Většina z nás byla vychovávána ve střední třídě nebo dokonce v chudobě a pak se držela omezení a názorů této skupiny. Já jsem se učil od milionářů a napodoboval je. Najděte si vlastní učitele a učte se od nich. Většina bohatých lidí je extrémně sdílná, co se jejich znalostí a zdrojů týče.

  1. Nechte peníze dělat těžkou práci za vás.

Investování je svatým grálem na cestě k tomu, stát se milionářem, a vy byste měli na investicích vydělávat více, než vyděláte prací. Pokud nemáte přebytečné peníze, nebudete investovat. Druhá firma, kterou jsem založil, vyžadovala investice v hodnotě 50 000 dolarů. Posledních deset let mi tatáž firma vydělává 50 000 dolarů každý měsíc. Moje třetí investice byla nemovitost, do které jsem na začátku vložil 350 000 USD, což byla velká část mého tehdejšího čistého jmění. Tu nemovitost vlastním stále a stále mi z ní plynou příjmy. Investování je jediným důvodem, proč dělat ostatní uvedené kroky. Vaše peníze musí pracovat pro vás a dělat za vás těžkou práci.

  1. Zacilte na 10 milionů, ne na jeden milion.

Největší finanční chybou, kterou jsem kdy udělal, bylo, že jsem nemyslel dostatečně vysoko. Vybízím vás k tomu, abyste měli před očima větší cíl, než jeden milion. Na této planetě není nedostatek peněz, jen nedostatek lidí, kteří myslí dostatečně vysoko.

Na co sáhne, to vydělá… Buffett prodává dům na pláži

Aplikujte těchto deset kroků a zbohatnete. Držte se dál od lidí, kteří vám říkají, že vaše sny o penězích plynou z chamtivosti. Vyhněte se návodům na to, jak rychle zbohatnout, dodržujte mravní zásady, nikdy se nevzdávejte a, jakmile to dokážete, buďte ochotni pomoci jiným dosáhnout téhož.

(Zdroj: Entrepreneur.com)

Newsletter