Americká výnosová křivky se napřímila. Dolar zpevnil pod 1,0900 za euro. Koruna se obchoduje pod 25,25 za euro a pod 23,20 za dolar.

Mírný optimismus na CETV očima KB, mizí doporučení „prodat“

Akcie mediální skupiny Central European Media Enterprises od začátku března spadly o více než 40 % a pokračují, ač v mírnějším, poklesu i v průběhu srpna. „Pro následující měsíce ale již nyní odhadujeme jejich stabilizaci, v ceně akcií by již mělo být víceméně započteno očekávané rozředění menšinových akcionářů a důvěru investorů by měly zvednout solidní výsledky za druhé čtvrtletí i mírné zvýšení celoročního výhledu,“ uvádějí v nové analýze analytici Komerční banky.

Lehké zlepšení prognóz, trvající zadlužení

Výše uvedené přitom považují za důvod ke zrušení prodejního doporučení, které na titul uvalili začátkem března. KB nově radí akcie CETV „držet“ a mírně zvyšuje cílovou cenu ze 2,5 USD na 2,6 USD (54,30 Kč) na akcii kvůli „lehkému zlepšení našich dlouhodobých prognóz provozních výsledků CETV“. Nová cílová cena ponechává proti aktuální tržní (52,60 Kč) stále více než 3% potenciál k růstu. „V závislosti na tržním sentimentu tak mohou akcie CETV dosáhnout zajímavých krátkodobých zisků. Z dlouhodobého pohledu je však pro nás obtížné doporučit akcie CETV k nákupu,“ uvádějí analytici KB.

Z negativ banka upozorňuje na nadále významné zadlužení, kdy aktuální čistý dluh dosahuje zhruba 10násobku letošní plánované OIBDA. Její cíl společnost na konci července zvýšila na 85 – 95 mil. USD. „Nejpozději na konci roku 2015 navíc firmu čeká další refinancování dluhu, které opět může být komplikované. Celkově tak nyní máme pro akcie v ročním horizontu neutrální výhled,“ shrnuje KB.

Mediální skupina CETV zvedla tržby a výhled provozního zisku. Akcie +11 % (+ komentář)

Výsledky za letošní druhé čtvrtletí byly z pohledu provozní ziskovosti OIBDA nejlepší od posledního kvartálu 2012, především díky rychlému návratu inzerentů na klíčovém českém trhu po změně loňské neúspěšné cenové politiky. Čisté příjmy skupiny stouply ve 2Q o téměř 17 procent na 204,9 milionu dolarů a provozní zisk OIBDA dosáhl úrovně 41,6 mil. USD, meziročně 5,2násobku.

„Odhadujeme postupné zlepšování výsledků hospodaření CME z důvodu očekávané stabilizace ekonomického růstu v zemích střední a východní Evropy a konvergence výdajů na televizní reklamu k západní Evropě. Podle našich prognóz by se hospodaření CME mohlo již v příštím roce dostat na úroveň roku 2012,“ uvádí KB a dodává: „V horizontu naší prognózy však nečekáme dosažení tak vysoké úrovně OIBDA jako v rekordním roce 2008.“

Newsletter