Z ekonomického kalendáře nás odpoledne čekají už jen data ohledně žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA. Dopoledne zveřejněný index cen výrobců za eurozónu (výsledek výrazně nad očekávání) euru pomáhá na silnější úrovně. Hlavní měnový pár se přibližuje hranici 1,1350 EURUSD. Koruna se posunula do okolí 25,40 EURCZK. Zlotý pokračuje v prudkém posilování a na páru s eurem se posunul do okolí hranice 4,60 EURPLN.

Mocná žena pop music mění politiku Applu

Jedna z největších ikon současného světa pop-music je také svým způsobem úspěšnou lobbistkou. Svým otevřeným dopisem adresovaným společnosti Apple vyjádřila americká zpěvačka Taylor Swift nespokojenost s platební politikou firmy a uvedla, že z tohoto důvodu neumožní Applu streamovat její nové album. A co se nestalo? Technologický obr kapituloval.

Mediální šéf Applu Eddy Cue na Twitteru oznámil, že společnost bude umělcům a nahrávacím firmám platit za hudbu přehrávanou v nové streamovací službě Apple Music i během tříměsíční zkušební doby. Což dosud nebylo v plánu.

Apple nabízí uživatelům možnost vyzkoušet si službu Apple Music na tři měsíce zdarma. Původně plánoval, že za toto zkušební období nebude umělcům a nahrávacím firmám platit žádné peníze. Swiftová však o víkendu označila tento postup za „šokující“ a upozornila, že poškodí zejména začínající mladé umělce.

„Nechceme po vás iPhony zdarma. Nechtějte po nás, abychom vám poskytovali hudbu bez zaplacení,“ napsala Swiftová v otevřeném dopisu zveřejněném v neděli. Apple krátce poté ohlásil změnu platební politiky.

Pětadvacetiletá Taylor Swiftová letos obsadila 64. místo v žebříčku nejvlivnějších žen světa sestavovaném časopisem Forbes. Stala se tak nejmladší ženou v první stovce.

Spotify za 8,5 miliardy dolarů. Bude to na Apple Music stačit?

Novinky od Applu: Kapitán, platby i hudba

Newsletter