Modřanský projekt roku Byty U Dubu je z poloviny prodaný

Společnost Kuchař &Thein s.r.o. zahájila v polovině listopadu 2014 v Praze 4 – Modřanech výstavbu projektu Byty U Dubu, který nabízí 157 komfortních a cenově dostupných bytů. Generálním dodavatelem stavby je METROSTAV a.s. divize I.  V tuto chvíli jsou zahájené první zemní práce – srovnání skrývky. Předpokládaný termín dokončení projektu je ve 4. kvartálu 2016. Před zahájením výstavby bylo prodáno 50 % jednotek, což reflektuje dobře nastavenou nabídku bytů, standardů a především cenovou dostupnost pro klienty. Projekt byl na začátku listopadu také oceněn odbornou porotou a získal ocenění Realitní Projekt Roku 2014  na Praze 4. Celková investice do projektu je 470 milionů korun.

Byty U Dubu vyrůstají v pražských Modřanech, mezi ulicemi Generála Šišky, Soukalova a K Dolům, v sousedství stávající zástavby rodinných domů a kousek od přírodní památky Modřanská rokle. Občanská vybavenost a dopravní dostupnost je v této lokalitě perfektní. Architektonicky zajímavý bytový dům s chytrými dispozicemi a nízkými energetickými náklady (štítek B, energeticky úsporný) navrhl Ing. arch. Petr Bouřil z ateliéru ABM architekti.

Stavba byla zahájena v polovině listopadu 2014 pod taktovkou Metrostavu a.s. divize I, který vyhrál tendr na generálního dodavatele stavby. Bytový dům o 157 jednotkách by měl být postaven v průběhu následujících dvou let.

Projekt získal zájem veřejnosti i odborné poroty, to potvrzuje vysoké procento prodaných jednotek v projektu a nedávno získané ocenění odborné poroty Projekt Roku 2014 pro Prahu 4.

„V současné době, jsou klienti dobře informováni o realitním trhu a nabídka nových bytů stále převyšuje poptávku. Prodaných 50 % bytových jednotek ještě před zahájením výstavby považujeme za obrovský úspěch a to i vzhledem ke konkurenci projektů na Praze 4 “, říká developer Jiří Thein a pokračuje: „ velký zájem o projekt nás těší a utvrzuje, že jsme přišli na trh s kvalitním produktem a především dobře nastavenými, dostupnými cenami, které v konkurenci obstály. V dnešní době je pro kupující důležitá lokalita, občanská vybavenost, dispozice bytů, dostupnost do zaměstnání a přírody, nízká energetická náročnost, to vše náš projekt Byty U Dubu naplňuje.  Ale už od začátku jsme si byli vědomi, že nakonec stejně vždy rozhoduje cena. A proto u nás byt 2+kk můžete koupit od 2,1 mil. Kč“.

Zajímavostí projektu jsou tzv. chytré byty 1(2)+kk, které umožnují  bydlení pro jednotlivce, pár, nebo mladou rodinu. V tomto variabilním bytě lze úpravou plánované polopříčky vytvořit jeden velký obytný prostor, nebo si ložnici zcela oddělit  a vytvořit si útulný a plnohodnotný byt 2+kk. Skleněné příčky, posuvné dveře, japonské stěny, nebo tradiční samostatné vstupy změní styl bytu dle požadavků a stylu klienta. Ideální velikost bytu cca 50 m2 s prostornou lodžií (cca 12,5 m2) nabídne dostatek prostoru pro život a relaxaci, ale i velké úložné prostory. Téměř každý byt disponuje komorou a prostorem pro vestavěné skříně.  Byt 1(2)+kk  je vhodný také jako investice.

Ve vyšších patrech jsou umístěné atraktivní větší byty 3+kk a 4+kk s terasami až 230m2 a výhledy přes Vltavu a do nedaleké Modřanské rokle.

„ Spektrum nabízených bytů máme široké a díky těmto možnostem umíme dobře vyhovět přáním klientů. Prodeje jsme zahájili v březnu 2014 se zahajovacími cenami od  1,3 mil Kč za 1+kk a po celou dobu prodejů naše ceny reagují na poptávku klientů. Prakticky za 8 měsíců máme prodáno 78 bytů z celkového počtu 157, což je vyšší než standardní průměr prodejů na českém realitním trhu“, shrnul úspěchy prodejní a cenové strategie Ondřej Staněk, manažer prodeje Bytů u Dubu.

Základní informace o projektu:

Lokalita:                      Praha 4 – Modřany, mezi ulicemi Generála Šišky, Soukalova a K Dolům

Investor/ developer:   Kuchař & Thein s.r.o.

Architekt:                    ABM Architekti

Počet bytů:                 157 v dispozicích 1+kk – 4+kk

www:                          www.byty-u-dubu.cz

Předpokládaný postup výstavby

Zahájení výstavby:  4Q  2014

Ukončení výstavby: 4Q  2016

Ceny: 1 + kk od 1,8 mil Kč, 2 + kk od 2,1 mil Kč, 3 + kk od 3,1 mil Kč, 4 + kk od 4,1 mil Kč.

(Tisková zpráva)

Newsletter