Nahá restaurace: Vrchol gastro zážitku, či šílenství?

Pokud Vás kdykoliv napadla myšlenka, že „toto jídlo by chutnalo ještě líp, kdybych byl/a nahý“, zvažte nákup letenky do Londýna. Právě tam totiž bylo celosvětové gastro nadšení (šílenství?) dohnáno o level výš. Vítejte v první „nahé“ restauraci, ovšem pospěšte si, zájem již projevilo více jak 40 zákazníků.

Bunyadi, jak zní název restaurace, se otvírá vždy v sobotu a je umístěna na tajném místě v jižním Londýně. Podle slov vlastního vedení jde o vůbec první londýnskou „nahou“ zkušenost s jídlem, která funguje na základě zcela volitelného dress codu. Důkaz však nikde v médiích nenajdete, jelikož je do restaurace přísně zakázáno nosit jak mobilní telefony, tak jakékoliv další obrazové záznamníky.

„Věříme, že by lidé měli mít možnost užít si večer bez jakýchkoliv nečistot, tedy bez chemie, bez umělých barviv, bez elektřiny, bez plynu, bez telefonů, a dokonce i bez oblečení, pokud si to přejí,“ přepisuje CNBC slova Seba Lyalla, zakladatele restaurace. „Naší hlavní myšlenkou je snaha lidem přiblížit zkušenost se skutečným osvobozením.“

Restaurace celkem pojme 46 hostů, kteří budou stolovat pouze za svitu svíček. Co se týče oblečení, je podnik rozdělen na „oblečenou“ a dobře zabezpečenou „nahou“ část, kde bude v závislosti na místě obsluha jak oblečená, tak i svlečená. Nabídka jídel pak bude veganská i neveganská. Cena základního menu bude začínat na 69 librách, přičemž zahrnuto bude i víno, které by mělo zákazníkům dodat odvahu odložit své svršky.

Newsletter