Navigační vibrace? Indové uvedou na trh „chytré boty“

Chytré telefony, chytré hodinky, chytré brýle, chytrá domácnost… to vše se již dostalo, díky Applu, Googlu či Samsungu, do našeho povědomí. Tím to však výčet pomůcek, jejichž úkolem je usnadnit či zpříjemnit spotřebiteli každodenní život, nekončí. Na trh míří „chytré boty“.

Technologický nováček z Indie, firma jménem Ducere Technologies by na pulty obchodů měla novinku dodat v říjnu a jeden pár by měl stát kolem stovky dolarů. Podle CNBC učinili maloobchodníci již na 25 tisíc objednávek, otázkou je, do jaké míry výrobek zaujme spotřebitele.

Takzvaná chytrá bota by měla fungovat na bázi Bluetooth připojení, pomocí něhož se bude dorozumívat s aplikací v telefonu, v němž si majitel na mapě zvolí cíl cesty. Poté bude možno telefon uložit do kapsy a chytré boty se o navigaci postarají samy – pomocí vibrující vložky. Princip zní jednoduše – pravá či levá bota vibruje ve chvíli, kdy je třeba odbočit.

Zakladatelé Ducere Technologies, Krispian Lawrence a Anirudh Sharma, původně vyvíjeli botu jako pomůcku pro nevidomé. Sami ale uvedli, že si během jejího testování uvědomili, o jak zajímavý může jít produkt také pro jogging, jízdu na kole či vysokohorskou turistiku.

Podle odhadů EuroMonitor prodej všech elektronických doplňků, jako jsou hodinky, brýle či sportovní náramky, rapidně vzroste z 22 milionů kusů letos na 258 milionů v roce 2008 a přiblíží se tak objemu prodejů tabletů.

4 důvody, proč chytré hodinky netáhnou

Ovládne naše domácnosti Google nebo Apple?

„Chytré“ rozvodné sítě? Google cílí na energetický trh

Apple chce pro iWatch punc švýcarského luxusu

Newsletter