Největší český autobazar jde do britsko-polských rukou

Největší český autobazar AAA Auto je těsně před prodejem. Podle informací ECHO24.cz se novým majitelem většiny akcií má stát anglická investiční společnost Abris, respektive její polská firma Masterlease. Jde o obchod za několik miliard korun.

Podle zdroje zevnitř autobazaru se má smlouva podepsat v následujících dnech, patrně začátkem září. Zakladatel a hlavní akcionář společnosti AAA Auto Anthony James Denny by ale neměl prodat všech svých zhruba 78 procent akcí.

„Podle posledních informací by si měl část akcií ponechat,“ uvedl pro ECHO24.cz zdroj, který si nepřál být jmenován.

Oficiálně zatím firma odmítá připravovaný obchod jakkoli komentovat. „Jednání o prodeji majoritního podílu stále probíhají, zatím nepadlo žádné definitivní rozhodnutí ani o vlastním prodeji, ani o velikosti prodávaného podílu, ani o finální ceně, takže nelze potvrdit ani jméno budoucího vlastníka,“ uvedl pro ECHO24.cz PR manažer Michal Häckl.

Společnost Abris, která by se měla prostřednictvím polské firmy Masterlease stát podle informací ECHO24.cz novým většinovým majitelem AAA Auto, byla založena v roce 2006. Podle svých internetových stránek je to investiční fond zaměřený na střední tržní příležitosti ve střední a východní Evropě.

„Snažíme se investovat do nejúspěšnějších a dobře spravovaných soukromých podniků ve střední a východní Evropě, pomocí našeho kapitálu a zkušeností je naším cílem urychlit růstové vyhlídky našich vybraných společností, a takzvyšovat jejich hodnotu ve střednědobém horizontu,“ uvádí firma.

Masterlease působí v Polsku od roku 2001 a specializuje se na leasing automobilů do 3,5 tuny. Spravuje více než 23 tisíc vozidel. „Jsme jedni z předních poskytovatelů leasingových služeb,“ uvádí firma na svém webu.

Společnost AAA Auto prodala loni 56 648 vozů, z toho 38 297 v Česku, 15 896 na Slovensku a 2 455 na ruském trhu. Stejný počet vozidel firma koupila. Letošní plán prodeje je lehce přes 62 tisíc aut, přičemž zatím bylo za sedm měsíců prodáno na 37 tisíc vozů.

„Tržby společnosti v roce 2013 podle auditovaných výsledků činily 379,4 milionů eur a EBITDA 36,3 milionů eur,“ uvedl PR manažer Michal Häckl.

 

Autor je redaktorem ECHO24.cz

Newsletter