Nervozní devizové trhy

Americký dolar mírně posiluje a snaží se tak setřást ztráty z předchozích dvou dní. Na obchodníky na devizovém trhu však začíná doléhat nervozita v očekávání večerního prohlášení amerického Fedu po jeho dvoudenním zasedání. S velkou pravděpodobností tak dnes budeme svědky zvýšené volatity na měnových trzích.

Výbor Fedu pro volný trh uzavře své pravidelné zasedání prohlášením, od kterého se očekává objasnění načasování zvyšování úrokových sazeb v USA. Dolar se dostal pod tlak přes noc poté, co Wall Street Journal přišel s tvrzením, že americká centrální banka může nadále pokračovat ve své nejasné rétorice ohledně načasování zvyšování svých sazeb, což by zklamalo dolarové býky, jenž doufají ve více jestřábí prohlášení.

Zástupci Fedu v minulosti prohlásili, že neplánují zvyšování sazeb až do druhé poloviny roku 2015, ale v poslední době silné ekonomické údaje v USA vedly některé z nich k úvaze, že Fed může být nucen jednat dříve, než se obecně očekávalo.

Před FOMC je pro trhy velice obtížné vybrat si směr, kterým se budou ubírat. S velkou pravděpodobností tedy budeme svědky nejistých cenových pohybů v následujících několika hodinách.

Dolar se momentálně obchoduje na úrovni 1,295 vůči euru. Japonský jen dnes mírně oslabuje na 107,262 jenů za dolar. Britská libra vymazala své intradenní ztráty ze včerejšího dne a momentálně se ocitá na hranici 1,63 dolarů za libru. Česká koruna dnes mírně klesá na 21,243 korun za dolar a 27,525 korun za euro.
 

Newsletter