Nikkei opět zpevnil, Pokémoni táhnou nahoru Nintendo

AKTUALIZOVÁNO – Asijské akciové trhy dnes uzavřely smíšeně. Rostl pouze japonský Nikkei, který zpevnil po šesté v řadě. Index podpořil také relativně slabý jen. V pondělí se v Japonsku kvůli státnímu svátku neobchodovalo. Výrazné zisky zaznamenaly akcie výrobce herních konzolí a her Nintendo.

Japonský Nikkei dnes posílil o 1,37 procenta. Akcie Nintenda zpevnily o 14,72 procenta. Prudký nárůst zaznamenávají od 6. července, kdy firma představila velmi populární hru „Pokemon Go“. Pokémoni se poprvé objevili v roce 1996 ve hrách pro herní zařízení Game Boy. Jejich pojmenování vychází z japonského výrazu pro „kapesní monstra“ (Poketto Monsutā).

Pokémon ovládl svět a převálcoval porno. Augmented reality je tu

Akcie Softbank zpevnily o zhruba deset procent po oznámení, že koupí britskou čipovou firmu ARM Holdings za 32 miliard dolarů.

Shanghai Composite index dnes odepsal 0,61 procenta a hongkongský Hang Seng klesl o 0,58 procenta. „Hongkongský index klesal až o jedno procento, když dosáhl letošního maxima a od svého únorového minima vzrostl již o 19 procent. Objevují se tak spekulace, zda současné ocenění akcií již není příliš vysoké,“ uvedl Miroslav Frayer z Komerční banky.

Australský ASX odepsal 0,3 procenta. Před otevřením trhu oznámil výsledky těžař Rio Tinto, dodávky železné rudy rostly meziročně o šest procent, výroba hliníku se zvýšila o 11 procent a těžba mědi o pět procent.

Ztráty postihly také další těžaře. Akcie firmy Rio Tinto klesly o 1,84 procenta, Fortescue o 0,61 procenta a BHP Billiton o 1,14 procenta.

Newsletter