NWR ve čtvrtek propadne. Evropu podpořila Ukrajina

Pražská burza dnes zakončila o 0,2% výše, s nejmenšími zisky v regionu. Maďarské akcie přidaly 2,5 procenta, polské přes 2 procenta, Vídeň 1,4 procenta. Tahounem pražského trhu byla Erste s 1,6% ziskem a ČEZ s růstem o 1,1 procenta. V propadu naopak pokračovaly akcie NWR, které ztratily dalších 8 procent hodnoty. Titul dnes naposledy obchodoval s právy na úpis nových akcií. Zítra tak lze na NWR očekávat další propad tržní ceny.

Západoevropské akciové indexy dnes výrazně posilovaly na informacích o rýsující se dohodě na příměří na Ukrajině. Nejvýrazněji posílily akcie ruské, u indexu MICEX se zisky, překračujícími 4 procenta. Euro Stoxx končí výše o 1,1 procenta, stejně jako německý DAX. Francouzský CAC končí výše o 0,9 procenta, britský FTSE100 o 0,65 procenta.

„Příměří“: Zlato na 2,5měsíčním dně, ropa se zvedá, koruna sílí

Der Spiegel: Východ Ukrajiny je ztracen, ví NATO

Trhy v západní Evropě posilují přes horší zprávy z ekonomiky, kde za konsensy zaostaly indexy nákupních manažerů (PMI) složené i v sektoru služeb.

Trhy míří vzhůru, Putin a Porošenko sjednali cestu k míru

V mírném zisku otevřely americké akciové indexy. Zatímco DJIA obchoduje s 0,2% ziskem, S&P 500 je na červené nule. Trhy podpořila silná data o průmyslových objednávkách, byť mírně za konsensem. 

Objednávky amerického průmyslu prudce rostou díky dopravě

Newsletter