O2 pohlcuje Gorilu

Telekomunikační operátor O2 převezme virtuálního operátora pro mladé Gorila mobil a v rámci své nové obchodní strategie jej začlení přímo do nabídky O2. Oznámila to firma.

Gorila mobil vsadil na zaměření na mladé lidi, internet v mobilu, neformální přístup. Podle O2 uspěl, když za tři měsíce od spuštění distribuoval více než 50 tisíc SIM karet. Nyní virtuálního operátora od jeho zakladatelů přebírá O2.

Zakladateli Gorila mobil byli Lukáš Janoušek, Roman Nováček, Pavel Turek a Petr Staněk a dodavatelem služeb mobilní sítě O2, strategickým investorem pak skupina Unimex Group ovládaná miliardářem Jiřím Šimáně.

„Oceňujeme, co se týmu Gorila mobil podařilo za tak krátkou dobu vybudovat a věříme, že toto je pouze začátek úspěšné spolupráce na dalších projektech,“ komentoval transakci Tomáš Budník, Generální ředitel O2 Czech Republic.

Gorila Mobil je virtuální operátor typu „branded reseller“. To znamená, že zákazníci již nyní mají uzavřenu smlouvu se společností O2 Czech Republic a stávající smluvní podmínky pro ně zůstávají v platnosti.

Newsletter