Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Odhad vývoje na trzích. Nezaspali jste?

Dolar pokračoval v rally, na krátkou dobu si však „odpočinul“. Stačili jste této příležitosti využít? A jak jsou na tom ostatní instrumenty pohledem technické analýzy?

USDJPY

Jak jsme již avizovali v minulém článku, USDJPY pokračuje ve vykreslení třetí vlny, která bývá zpravidla nejprudší a nejrychlejší. Korekce 2 otestovala téměř 90 % impulsní vlny 1 a zabrnkala spekulantům na strunu, jak to bývá u jenu zvykem díky větší citlivosti koeficientu beta.

Nikkei

Oslabený jen znamenal pro Nikkei doslova žně. Japonský index po dokončení korekční vlny E konečně prorazil trojúhelník, nyní tak můžeme sledovat pullback. Návrat je podle našeho názoru pouze permanentní a mohla by tudíž následovat prudší impulsní vlna směrem k novým historickým maximům, tedy vlna označená číslem 3.

Historický spread mezi Nikkei a S&P 500 vnímáme jako velmi atraktivní. Domníváme se, že současná korekce a mírný propad spreadu jsou pouze dočasné. Index Nikkei se z pohledu korelačních matic jeví jako zajímavá příležitost na nákup.

S&P 500

V předchozím článku jsme zmínili, že americká aktiva nyní nevnímáme jako předražená, tudíž se podle našeho názoru nenacházejí v bublině. Vzhledem k americkým úrokovým sazbám jsou dle známého investora Warrena Buffeta dokonce levné. Z hlediska Elliottových vln jsou podrozděleny v páté vlně, nyní třetího hybného režimu nahoru. I přes možné drobné korekce je pravděpodobný další růst S&P 500 směrem ke 2500 bodů.

EURUSD

Pravděpodobnost navýšení úrokových sazeb v USA se v březnu pohybuje kolem 88 % (dle dat agentury Bloomberg). Silný fundament na EURUSD vnímáme spíše jako možnost pohybu v podrozdělené vlně 3, která by mohla EURUSD dostat postupně k paritě.

BRENT

Ropa Brent přece jenom dokončila vlnu E a otestovala spodní stranu. Průraz by znamenal rovinu, což je podle současného vývoje na trzích spíše nereálné. Naopak očekáváme postupný směr k 60 dolarům za barel, již hotovou vlnu E považujeme za uzavřenou.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter