Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Pegas zvažuje emisi korunových dluhopisů

Přední evropský výrobce netkaných textilií se sídlem v českém Znojmě, společnost Pegas Nonwovens zvažuje emisi v české měně denominovaných střednědobých dluhopisů. Výnos z emise by byl použit na splacení bankovních půjček a neznamenal by navýšení čistého dluhu společnosti.

Pegas uvedl, že ve spolupráci s Českou spořitelnou zahájil předběžný průzkum zájmu investorů o případnou emisi korunových dluhopisů vydaných dle českého práva. V případě pozitivního ohlasu u investorů a v závislosti na vývoji tržních podmínek by společnost zvažovala jejich vydání jako alternativního zdroje střednědobého financování. 

Šéf Pegasu: Věřím ve stabilní marži. Budeme hledat mimo Evropu

Generální ředitel Pegasu František Řezáč v rozhovoru pro Roklen24.cz mimo jiné uvedl, že cílem letošního roku je firmu po letech významné expanze výrobních kapacit stabilizovat a finančně zkonsolidovat. Co se týče investice v Egyptě, ve třetím čtvrtletí firma zaplatila poslední splátku ve výši 5 milionů eur.

Newsletter