Philip Morris přes pokles trhu o desetinu zvedl tržby

Tuzemský tabákový lídr Philip Morris ČR za devět měsíců roku zvedl čisté tržby o desetinu na 10,2 miliardy korun při mírném poklesu českého cigaretového trhu a s podporou vývoje na měnách.

Konsolidované tržby tabákové firmy bez spotřební daně a DPH vzrostly o 10,2 procenta na 10,2 miliardy korun. Růst po vyloučení pohybů měn tržby vzrostly o 5,9 procenta.

Celkový trh s cigaretami přitom v tuzemsku poklesl o 0,1 % procenta, na Slovensku, jehož trh pod českou firmu spadá, vzrostl o 2,4 %.

Tržní podíl Philip Morris ČR na českém trhu dále klesl a to o 2,7 procenta. Na Slovensku vzrostl o 1,4 procenta.

Objem domácího odbytu vzrostl o 6,6 % v České republice, na Slovensku pak vzrostl o 7,4 %.

“Zatímco růst našich konsolidovaných tržeb za prvních devět měsíců 2014 ovlivnil příznivý vývoj cen, objem prodejů a míra zastoupení jednotlivých značek v prodejích v České republice i na Slovensku, náš tržní podíl v České republice zůstal i nadále pod tlakem z důvodu pokračujícího přechodu spotřebitelů na cigarety v levném cenovém segmentu a také na jemně řezaný tabák pro ruční výrobu cigaret s nižším daňovým zatížením,” řekl k výsledkům András Tövisi, předseda představenstva a generální ředitel.

Podle Tövisiho pokles podílu našich místních značek a značky Red & White dopadl na tržní podíl v České republice, příznivě ale působil růst podílu značek Marlboro, L&M, a Chesterfield. 

Newsletter