Pokémánie: Čas vsadit proti předraženým akciím Nintenda?

Akcie Nintenda jsou mezi investory a tradery stejně populární, jako je hra samotná mezi fanoušky pokémonů. 110% růst a vysoká nestabilita způsobily, že akcie jsou pro obchodníky zajímavé – Nintendo v minulém týdnu překonalo Apple a Facebook jako nejobchodovanější akcie na platformě Saxo. Zaslouží si ale opravdu akcie Nintendo takové ocenění?

Vzhledem k tomu, že akcie vyletěly ve velmi krátkém čase o 110 %, měli by se investoři sami sebe ptát, zda si Nintendo tak vysoké hodnocení skutečně zaslouží. Člověk by skoro mohl chtít říct, že se akcie firmy dostaly do jiné reality – stejně jako Pokémoni ve hře.

Hra dosahuje průměrného denního příjmu na aktivního hráče ARPDAU ve výši 0,25 dolaru. To je o 0,05 dolaru více než předchozí rekordní ARPDAU 0,20 dolaru u hry Candy Crush od King’s Digital. I za předpokladu, že Pokémon Go dosáhne miliardy aktivních uživatelů a ARPDAU vzroste na 0,50 dolaru, stále neodůvodňuje současnou hodnotu. Nintendo musí najít zdroje příjmů, které v mobilech zatím nejsou, aby se tato hodnota mohla potvrdit. Potenciál pro reklamy a podobné monetární využití hry je velký, ale hodnota takových iniciativ je vysoce nejistá.

V posledním týdnu byly akcie Nintendo nejobchodovanějším instrumentem a řada klientů na jejich vzestupu vydělala. Myslím si však, že akcie dosáhly svého maxima a investoři by měli pomýšlet spíše na krátké pozice, aby vydělali na případném poklesu akcií na rozumnější úroveň.

 

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter