Poklidné obchodování v Evropě se odráží i v Praze, výsledky Lobkowicz trhem nepohnuly

Evropské burzy procházejí středeční seancí téměř beze změn. Investoři tak na nově dosažených rekordních úrovní, které se týkají především trhů v zámoří, volí vyčkávací taktiku a čekají na další možné impulsy. Ve vzduchu stále visí spuštění programu nákupu aktiv ze strany ECB. Jakékoli zasedání či vystoupení člena centrální banky eurozóny bude investory pozorně sledováno.

Zisky jsou tak dnes velice limitované. Z vybraných zástupců se v kladných číslech drží opět bankovní sektor v čele s německou Commerzbank +1,8 % či Deutsche Bank +1,7 %.

Utility do červených čísel tlačí opět Gaz de France s 0,8% ztrátou. V opačném směru se snaží jít pouze německá RWE, která roste o 0,7 % či rakouský Verbund s obdobným nárůstem.

Klid dnes vládne i na pražské burze, o čemž svědčí především aktuální zobchodovaný objem ve výši 210 mil. Kč. Smíšený vývoj předvádí bankovní zástupci, kdy Komerční banka ztrácí 0,43 % k 4.845 Kč, naopak rakouská Erste Bank pokračuje v nastoleném růstovém trendu a posouvá se k 554 Kč. Těsně pod 620 Kč metou zůstává i nadále ČEZ, který tak obhajuje předchozí zisky.

Z menších titulů o 3,8 % rostou akcie Orka a naopak 1,6 % ztrácí NWR. Bez větší reakce přechází dnešní report výsledků Lobkowicz, který ztrácí necelé 0,5 %.  Společnost reportovala meziroční nárůst tržeb o 3,6 % na 577,7mil. Kč. Provozní zisk meziročně vzrostl o 9,4 % na 28,9mil. Kč. 

Pivovarům Lobkowicz výrazně vzrostla ziskovost, tržby nejvýrazněji v řetězcích

Newsletter