Porsche hrozí žaloba kvůli fatální nehodě herce Paula Walkera

Vdova řidiče osudové autonehody, při které zemřel herec Paul Walker, podala žalobu na firmu  Porsche, viníc automobilového výrobce ze špatného designu vozu, který byl údajně hlavním důvodem loňské havárie. Kristine Rodas v dokumentech podaných na Vrchní soud v LA County tvrdí, že 2005 Porsche Carrera GT postrádalo některé z důležitých bezpečnostních prvků, které mohly zabránit smrti jejího manžela Rogera Rodase a Paula Walkera.

Soudní žaloba rovněž tvrdí, že v momentě, kdy se auto začalo nekontrolovaně zmítat, jel Paul Walker rychlostí přibližně 55 mil za hodinu. To je v rozporu se zprávou oddělení šerifa Los Angeleského kraje, vydanou na začátku tohoto roku, ve které se tvrdí, že auto se pohybovalo rychlostí 94 mph, přičemž maximální povolená rychlost v tomto místě je 45 mph. Rodasová ve své žalobě dále udává, že Porsche postrádalo řádně fungující nárazovou klec a bezpečnostní prvky nádrže, které mohli zabránit požáru.

Nicméně, jeden odborník automobilového průmysl tvrdí, že nehoda byla zapříčiněna právě vysokou rychlostí. „Všechny důkazy nasvědčují, že to byla právě nepřiměřená rychlost co způsobila tuto nehodu. A tu neurčuje Porsche Carerra GT, ale řidič,“ řekl serveru MarketWatch Karl Brauer, senior analytik společnosti Kelley Blue Book. “ Vypadá to, že se jedná o příkladný případ, kdy se chyba řidiče snaží být přetransformována v potíž vozu.“

Roger Rodas, vyškolený řidič závodního auta, po sobě podle žaloby zanechal dvě malé děti. Společnost Porsche se k podané žalobě zatím nevyjádřila.

Newsletter