Koruna po včerejším oslabení v nočních a ranních hodinách část ztrát umazala. Zatím se drží kolem 23,70 korun za euro. Dolar vůči euru stále posiluje. I přes korekci se stále držíme pod hranicí 1,070 EURUSD.

Pozornost dnes upřena na britskou libru

Britská libra obchoduje v téměř nezměněné podobě před dnešním zveřejněním záznamu z jednání britské centrální banky Bank of England z minulého týdne, jenž by měl obchodníkům nabídnout indicie ohledně načasování prvního zvyšování úrokových sazeb od roku 2007.

Analytici z Bank of America změnili své odhady ohledně toho, kdy BoE zvýší své výpůjční náklady, poté, co údaje minulý týden ukázaly, že inflace v září klesla na nejpomalejší tempo za posledních pět let.

„Očekáváme, že zápis z jednání ukáže, zda BoE změnila svůj názor na holubičí výhled pro politiku“ řekl Lee Hardman, měnový stratég Bank of Tokyo. „ Zápis může zdůraznit obavy nad rizikem negativního vývoje růstu vzhledem k slabšímu výhledu zahraniční poptávky.“

Libra obchoduje na 1,6088 dolarů za libru, poté co se před týdnem ocitala na 1,5875 dolarů, nejnižší úrovni od listopadu 2013. Americký dolar se ocitá na 1,27127 dolarů za euro. Japonský jen se pohybuje na 106,852 jenů za dolar. Česká koruna obchoduje v téměř nezměněné podobě jak vůči dolaru na 21,688, tak vůči euru na 27,5812 korun za dolar.

Newsletter