PPF nemohla vykoupit čtvrtinu akcií O2 kvůli chybám

Investiční skupina PPF nemohla akceptovat zhruba čtvrtinu z dosud došlých žádostí drobných akcionářů O2 o odkup jejich akcií kvůli chybnému postupu. Uvedl to mluvčí PPF Radek Stavěl. 

PPF nabídne odkup dalších akcií O2 po 277,15 Kč

Podle Stavěla je důležité, aby se každý zájemce o prodej svých akcií obrátil na svého obchodníka s cennými papíry. Pokud žádného nemá, je nutné, aby si takového obchodníka, který je zároveň účastníkem Centrálního depozitáře cenných papírů, zajistil. Od svého obchodníka s cennými papíry musí zájemce získat potvrzení o přijetí pokynu k převodu svých akcií. Zjednodušený postup při nabídce akcií firma zveřejnila na adrese http://www.ppfarena2.eu.

Tomáš Budník: Miliardy pro PPF nesou O2 budoucnost

PPF nabídla drobným akcionářům odkup jejich akcií společnosti O2 až do počtu 200 kusů za kurz 277,15 Kč, což odpovídá povinné nabídce odkupu z poloviny letošního roku po odečtení vyplacené dividendy 18 Kč. Nabídka platí od začátku prosince do poloviny ledna nebo do doby, kdy objem odkoupených akcií dosáhne jednoho procenta základního kapitálu. 

PPF získala majoritu v O2 od španělské Telefóniky na začátku letošního roku. V současnosti ovládá přes 83 procent akcií operátora. 

PPF navýšila podíl v O2 na 83 procent

Newsletter