PPF plně ovládla CETIN, akcionáře vyplatí do února

Investiční skupina PPF se k 11. lednu stala vlastníkem 100 procent akcií společnosti Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN). Minoritní akcionáře v rámci takzvaného vytěsnění vyplatí do 10. února. PPF to dnes oznámila v tiskové zprávě.

O vytěsnění menšinových akcionářů rozhodla valná hromada CETIN už na začátku prosince. Za jednu akcii dostanou 172,40 Kč.

Konec CETIN na pražské burze: Kdy, proč, co dělat?

PPF dosud kontrolovala přes 90 procent CETIN. Výplata se uskuteční přes PPF banku na bankovní účty bývalých akcionářů nebo poštovní poukázkou.

CETIN vznikl oddělením pevných a mobilních sítí a datových center od operátora O2, kterého rovněž ovládá investiční skupina PPF Petra Kellnera. PPF působí v Evropě, Rusku, Asii a USA. Skupina vlastnila v polovině roku aktiva ve výši 21,3 miliardy eur.

PPF vytěsnila minoritní akcionáře CETIN, dostanou 172 Kč na akcii

Nabídka na akcii CETIN spolu s aktuální hodnotou akcie O2 na pražské burze představuje v součtu přibližně 424 korun. Akviziční cena, kterou před dvěma lety skupina PPF zaplatila za původní O2 španělské Telefónice, byla 305 korun za akcii. Dalších téměř 50 korun získali od té doby akcionáři na dividendách.

Newsletter