PPF prý chystá rozdělení O2. Operátor by si ulevil od regulace

Skupina PPF plánuje rozdělit společnost O2 na dvě firmy, napsaly dnes HN. Jako nejpravděpodobnější varianta se rýsuje vyčlenění pevných linek a infrastruktury. Nová firma pak bude vyčleněné služby velkoobchodně přeprodávat dalším operátorům a v samotném O2 by měla zůstat mobilní část, další služby a jejich prodej. Krokem by došlo k jasnějšímu rozdělení investic do jednotlivých oblastí.

Jako jeden k hlavních benefitů kroku pro O2 se rýsuje vymanění se z přísné regulace. Monopolní pozice operátora se totiž týká právě segmentu pevných linek. Mezi novou společností a O2, stejně jako vůči ostatním operátorům, by dle listu pokračovala nabídka balíčkových služeb. O2 by tedy samozřejmě dál poskytovala spojenou nabídku mobilního volání, dat, internetu, televize i pevné linky.

O2 ani PPF podrobnosti uvádět nechtějí. „Záviset bude především na tom, co vše se nakonec z největšího operátora vyčlení a co v něm zůstane. Otázkou rovněž zůstává, co by se stalo s akcionářskými podíly. Zda by minoritní vlastníci dostali podíl i v nově vzniklé firmě, či by se PPF pokusila podíly znovu vykoupit,“ poznamenávají analytici Komerční banky.

Strategie může být vysvětlením toho, proč PPF v tuto chvíli nijak nepospíchá s tlakem na výkup zbývajících podílů od menšinových akcionářů O2 a další kroky tímto směrem nekomentuje.

Newsletter