Prahu zřejmě čeká nevýrazný úvod, s možností odpolední korekce

Český trh otevře pravděpodobně beze změny stejně jako hlavní evropské indexy. Mohli bychom vidět mírnou korekci na akciích ČEZ před zítřejším zveřejněním výsledků za 3. čtvrtletí. Včera akcie ČEZ posílily o více než 2 % na 616 korun, poté co ceny ropy v průběhu dne rostly o 1,5 %. Dnes však jsou ceny ropy opět pod prodejním tlakem díky sílícímu dolaru a i nervozita, zdali ČEZ opět neodepíše část svých aktiv, může vést ke korekci k úrovním okolo 605 korun. Akcie O2 mohou být i nadále pod prodejním tlakem, společnost zveřejní své výsledky zítra před otevřením trhu a čistý zisk se čeká na úrovni 1,25 miliardy korun. Akcie bank by na začátku obchodního dne mohly mírně posílit, ale jak na Erste tak i na Komerční bance jsou na vyšších úrovních cítit prodejci, takže odpolední vybírání zisků by mohlo poslat akcie do červených čísel.

Odhad výsledků ČEZ ve 3Q: Otazníky kolem dalších odpisů

Maďarské akcie by mohly dnes opět růst, pravděpodobně dále porostou akcie OTP a také Richter Gedeon, který dal bance UniCredit mandát nakoupit na trhu 500 tisíc vlastních akcií do zaměstnaneckého programu. MOL by naopak mohl oslabit díky nižším cenám ropy. Polský trh dnes zůstal uzavřen.

Evropské futures jsou mírně v pozitivním teritoriu,  na trh pozitivně působí vyjádření člena ECB Yvese Mersche, že ECB by mohla zkoumat možnost nákupů vládní obligací v rámci QE.

Newsletter