Evropské i americké výnosy klesají. V Evropě zapůsobily zejména komentáře představitelů ECB. Dolar je dnes ráno pod výprodejním tlakem. Aniž by euro výrazněji sílilo proti dolaru, měny regionu společně sílí. Koruna prolomila 26,15 za euro.

APA: Chystá se rozprodej sítě hobbymarketů bauMax

V nejbližších dnech by se mělo rozhodnout o prodeji rakouské sítě hobbymarketů bauMax. Sdělila to dnes agentura APA s odvoláním na zdroje z odvětví. Podle rakouských médií má o prodejny bauMaxu, včetně 24 hobbymarketů na českém trhu, zájem německý konkurent Obi, švýcarský Bauhaus a francouzská ADEO.

Zdroje APA už v červnu mluvily o tom, že Obi koupí všech 38 hobbymarketů bauMax v České republice a na Slovensku. BauMax všechny tyto zprávy označuje za spekulace, prodej popírá a poukazuje na svůj program restrukturalizace, který má završit v příštím roce.

BauMax je už několik let v hluboké krizi, firmu vyčerpala hlavně expanze do východní Evropy. V roce 2013 společnost prohloubila čistou ztrátu na 189 milionů eur (5,1 miliardy Kč) ze 126 milionů eur o rok dříve.

Podle APA je pravděpodobný rozprodej bauMaxu po částech. Z důvodu zachování hospodářské soutěže by zřejmě neprošlo, kdyby všech jeho 65 rakouských hobbymarketů získal jediný konkurent.

BauMax již odprodal své aktivity v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku, Turecku a Maďarsku. Vedle hobbymarketů v Rakousku mu zůstaly už jen prodejny v Česku a na Slovensku a dva markety ve Slovinsku.

V Česku loni hobbymarkety bauMax prohloubily ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013 a firma zde byla ve ztrátě pátým rokem za sebou. Na Slovensku firma prohloubila ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur v předešlém roce.

Newsletter