Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Arca Capital podala trestní oznámení kvůli způsobení úpadku OKD

Společnost Arca Capital Bohemia, ze skupiny Arca Capital slovenského investora Pavola Krúpy, podala trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu způsobení úpadku, popřípadě jiných trestných činů, kterých se mohli dopustit především členové představenstva a dozorčí rady společnosti OKD. Serveru Roklen24 to dnes sdělila mluvčí Arca Capital Barbora Hanáková.

Vyplácením dividend ve výši zásadně převyšující zisky společnosti jednali členové představenstva a dozorčí rady dle názoru Arca Capital v rozporu s povinností péče řádného hospodáře.

Obohacení na úkor společnosti OKD představuje částku v řádech miliard korun. Trestní oznámení bylo podáno na Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality SKPV v Ostravě 10. listopadu.

Newsletter