Bývalý guvernér ČNB Singer se stal čeenem dozorčí rady Monety

V pondělí 24. dubna 2017 se v Praze na Žofíně uskutečnila valná hromada MONETA Money Bank, a.s., kde akcionáři mimo jiné rozhodli o doplnění dozorčí rady společnosti o nové členy. Těmi se stali Miroslav Singer a Marie Luisa Cicognani, kteří jsou zvoleni s okamžitou platností. Zvolení nových členů dozorčí rady podléhá standardnímu posouzení ze strany ČNB.

„Miroslav Singer je nezávislý a splňuje předpoklady pro výkon funkce člena dozorčí rady. Jeho odborná způsobilost, důvěryhodnost a zkušenosti podléhají ve smyslu zákona o bankách posouzení ze strany České národní banky,“ říká Tomáš Spurný, generální ředitel MONETA Money Bank.

Nový člen dozorčí rady Miroslav Singer začal svoji kariéru v roce 1994 jako zástupce ředitele pro výzkum v CERGE-EI. V roce 1995 se stal členem dozorčí rady a později členem představenstva České pojišťovny. Od roku 1996 působil pět let jako hlavní ekonom a člen dozorčí rady Expandia banky. Následně se přesunul do PWC, kde byl až do roku 2005 ředitelem oddělení podnikových restrukturalizací. V roce 2005 se dostal do České národní banky, kde byl nejprve pět let viceguvernérem a poté šest let guvernérem banky. Od ledna 2017 působí jako ředitel institucionálních vztahů a hlavní ekonom společnosti Generali CEE Holding.

Miroslav Singer vystudoval ekonometrii a operační výzkum na Vysoké škole ekonomické v Praze a získal Ph. D. titul v oboru ekonometrie a práce na University of Pittsburgh.

Maria Luisa Cicognani působí v oboru již téměř 30 let. Za svoji bohatou kariéru vystřídala mnoho pozic ve významných organizacích po celém světě. Například 12 let působila v Evropské bance pro obnovu a rozvoj se sídlem v Londýně, z toho 10 let jako bankéřka v týmu finančních institucí. Dále byla šest let výkonnou ředitelkou Londýnské pobočky Mediobanca. V současné době působí jako poradkyně generálního ředitele Kudi Digital Bank a také jako nevýkonná členka správní rady Arafa Holding (Egypt) a pozorovatelka ve správní radě Baird Group (Velká Británie), dceřiné společnosti Arafa Holding.

Maria Luisa Cicognani vystudovala universitu Boccini v Italském Miláně (podnikání a řízení), Inernational University of Japan v Niigatě (japonská ekonomika a podnikání) a SAIS Johns Hopkins University ve Washingtonu v USA (doktorandský program v oborech japonská studia a mezinárodní ekonomie).

Newsletter