Dusílek bude novým šéfem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Dozorčí rada UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia schválila jmenování Jakuba Dusílka novým předsedou představenstva a generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. Jakub Dusílek do nové pozice nastoupí 2. dubna 2019 po schválení Českou národní bankou.

Ve funkci nahradí Jiřího Kunerta, který 30 let úspěšně vedl UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a její předchůdkyně, jež se postupně staly součástí skupiny UniCredit. Z pozice předsedy představenstva a generálního ředitele banky odejde Jiří Kunert ke dni skončení svého mandátu 1. dubna 2019.

Jiří Kunert bude v UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia působit i nadále, a to v dozorčí radě banky. S Jakubem Dusílkem bude úzce spolupracovat na plynulém předání pozice.

„Díky svým bohatým zkušenostem je Jiří Kunert jednou z významných osobností bankovního sektoru a často uznávaný  jako nejlepší bankéř v České republice,“ uvádí Carlo Vivaldi, ředitel divize pro střední a východní Evropu skupiny UniCredit. „Pod jeho vedením banka neustále rostla a aktivně přispívala k ekonomickému rozvoji obou zemí, ve kterých banka působí. Jiří Kunert řídil první přeshraniční bankovní fúzi české a slovenské UniCredit Bank a přispěl k budování silného korporátního, privátního a retailového bankovnictví a posílení naší pozice, jednoho z lídrů bankovního trhu. Díky jeho vedení je banka výborně připravena pokračovat v dalším růstu.“

„Jsem rád, že jsme nového generálního ředitele opět vybrali mezi našimi kolegy a pokračujeme v plnění závazku rozvíjet naše vlastní zaměstnance. Jakub Dusílek je připraven navázat na práci svého předchůdce a dál pokračovat v rozvoji UniCredit Bank. V nové pozici jej srdečně vítám,” dodává Carlo Vivaldi.

„Jsem velmi rád, že jsem dostal tuto příležitost, ke které přistupuji s pokorou a nadšením. Těším se na spolupráci s týmy v obou zemích. Chci nadále pokračovat v dosavadním úspěšném rozvoji UniCredit Bank jako jedné z předních bank na českém a slovenském trhu,“ říká Jakub Dusílek.

„Bylo pro mě ctí být generálním ředitelem UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia,” řekl Jiří Kunert, předseda představenstva a generální ředitel UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. „Přeji Jakubovi jen to nejlepší a jsem si jist, že jeho zkušenosti a znalosti získané na různých vrcholových manažerských pozicích ve skupině UniCredit zajistí, že naše banka bude nadále na českém a slovenském trhu úspěšně růst. Jsem rád, že budu moci dále podporovat rozvoj UniCredit v mé nové roli v dozorčí radě UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.“

Stručný životopis Jakuba Dusílka
Jakub Dusílek zahájil svoji kariéru ve skupině UniCredit v roce 2003 jako manažer regionální pobočky a poté ředitel podpory obchodu firemního bankovnictví v Živnostenské bance, která se stala součástí skupiny UniCredit. Následně působil jako ředitel divize retailového bankovnictví a produktů a ředitel strategického rozvoje UniCredit Bank Czech Republic. V letech 2011 a 2012 zastával pozici předsedy představenstva a generálního ředitele UniCredit Leasing na Slovensku. V roce 2012 byl jmenován členem představenstva a ředitelem globálních bankovních služeb v České republice. Mezinárodní kariéru následně rozvíjel v UniCredit Bank Rumunsko v letech 2016 až 2018. Jakub Dusílek absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a studoval také CIME se zaměřením na management na Českém vysokém učení technickém. Je držitelem titulu MBA z Hallam University v britském Sheffieldu.

Newsletter