Dva americké řetězce vyřadily z prodeje kolekci Trump Home

Velké americké obchodní řetězce Sears a Kmart vyřadily ze své on-line nabídky přes 30 produktů z kolekce Trump Home. Oznámil to dnes mluvčí společnosti Sears Holding, která značky Sears a Kmart vlastní. Součástí kolekce je nábytek, osvětlení, zrcadla a ložní prádlo.

Vyřazení zboží se značkou Trump Home je podle vedení společnosti projevem snahy optimalizovat nabídku a soustředit se na nejvíc poptávané zboží. Část z produkce stažené z prodeje je výrobkem firem, které zásobují hotely ve vlastnictví nynějšího prezidenta Donalda Trumpa.

Rozhodnutí firmy Sears následuje krátce po oznámení řetězce Nordstrom, který kvůli potížím s odbytem vyřadil z nabídky módní zboží Trumpovy dcery Ivanky. Mluvčí Bílého domu Sean Spicer tento týden označil krok společnosti Nordstrom za „přímý útok“ na politiku prezidenta.

Podle listu The Wall Street Journal loni prodej módního zboží Ivanky Trumpové klesl v obchodní síti Nordstrom téměř o třetinu. Největší snížení odbytu zaznamenala firma v týdnech těsně před zvolením Donalda Trumpa prezidentem počátkem listopadu.

Ve druhém, třetím a čtvrtém říjnovém týdnu se prodalo až o 70 procent zboží Ivanky Trumpové méně, než ve stejném období roku 2015, napsal americký list.

Newsletter