Evropské akcie rostou, futures amerických jsou v plusu. Rostou i evropské a americké výnosy. Dolar zpevnil zpět pod 1,1300 EURUSD. Procyklické měny i měny regionu jsou v zisku. Koruna se obchoduje pod 25,70 za euro.

ExxonMobil se připojuje k Oil and Gas Climate Initiative

Společnost ExxonMobil oznámila, že se připojuje k iniciativě OGCI, dobrovolné organizaci, která zastupuje 13 největších světových producentů ropy a zemního plynu, spolupracujících na řešeních pro zmírnění rizik změny klimatu.

Organizace vedená řediteli firem se soustředí na návrh konkrétních řešení v oblastech jako zachycování a ukládání oxidu uhličitého, snižování emisí metanu a zvyšování účinnosti v energetice a dopravě. V rámci této iniciativy společnost ExxonMobil rozšíří své investice do výzkumu a vývoje dlouhodobých řešení pro snížení emisí skleníkových plynů a také partnerství a diskuze se zainteresovanými stranami.

„Vývoj škálovatelného a cenově dostupného řešení rizik spojených s klimatickými změnami bude vyžadovat společné úsilí celého energetického průmyslu i společnosti,“ říká Darren Woods, předseda představenstva a generální ředitel společnosti ExxonMobil. „Naším posláním je dodávat energii pro moderní život a zvyšovat životní úroveň lidem celého světa s minimálními dopady na životní prostředí. Pro naši firmu, ale i celou společnost je to ta největší výzva.“

Společnost ExxonMobil investovala miliardy dolarů do výzkumu a vývoje řešení s nízkými emisemi, včetně technologie zachytávání a ukládání oxidu uhličitého, biopaliv nové generace, kogenerace (kombinovaná výroba elektřiny a tepla) a efektivnější výrobní procesy.

Již dříve se společnost ExxonMobil zavázala ve svých provozech snížit do roku 2020 emise metanu o 15 % a spalování (flaring) 25 %. Od roku 2000 vynaložila společnost ExxonMobil na vývoj a nasazení řešení s vyšší účinností a nižšími emisemi více než 9 miliard dolarů.

Organizace OGCI byla zřízena po World Economic Forum v roce 2014 a formálně oznámena na summitu OSN o změně klimatu tentýž rok. Mezi členy patří společnosti BP, Chevron, CNPC, Eni, Equinor, ExxonMobil, Occidental Petroleum, Pemex, Petrobras, Repsol, Saudi Aramco, Royal Dutch Shell a Total.

O ExxonMobil
ExxonMobil je největší veřejně obchodovaná ropná a plynárenská společnost. Využívá technologie a inovace, které pomáhají uspokojit rostoucí energetické potřeby světa. Společnost ExxonMobil vlastní nejdůležitější zdroje, největší rafinerie a je také největším obchodníkem s ropnými produkty. Chemická společnost ExxonMobil je jednou z největších na světě. V Praze sídlí ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., klíčové centrum pro obchod, logistiku i péči o zákazníky. Ve dvou budovách na pražské Floře pracuje 1200 lidí – více než 70 národností, kteří obsluhují 150 zemí a mluví 27 jazyky

Newsletter