Na trhy se vrátila averze k riziku. Evropské akcie padají, stejně tak i futures amerických. Evropské výnosy rostou, americké klesají na delším konci výnosové křivky. Dolar se proti euru obchoduje bez jasnějšího směru na úrovni otevírací ceny. Procyklické měny slábnou, měny regionu, mimo zlotý, také.

Horší nálada na trzích by měla poslat níž hlavně banky. Téma Řecko

České akcie pravděpodobně klesnou společně s Evropou, která by měla otevřít slabší o 1 %. Na evropské akcie bude negativně působit další oddálení splátky dluhu ze strany Řecka, takže zřejmě banky dostanou další úder. Předpokládáme, že i bankovní tituly, které se obchodují na pražské burze, budou pod tlakem. Dnes se opět zvýší likvidita na akciích Erste a VIG, neboť se otevře po dni státního svátku burza v Rakousku. ČEZ by měl opět otestovat 200denní průměr 616 korun a také se dá předpokládat mírný sestup akcií CETIN a O2. Výrazně by měly oslabit akcie CETV, které včera při obchodování v Americe ztratily 6 % po zprávách, že akcionáři odsouhlasili registraci 6 milionů nových akcií, které budou použity jako motivační plán.

Dnes jsou odpoledne na programu důležitá data z trhu práce ve Spojených Státech za měsíc květen. Pokud budou čísla opět silná, dá se čekat další propad akcií kvůli spekulacím ohledně zvýšení úrokových sazeb. 

Newsletter