Dolar se po ziskovém začátku týdne dostal pod tlak. Dolarový index klesl po hranici 90,7 bodů, euro proti dolaru sílí směrem k 1,2100 EURUSD. Tlaky na slabší dolar podporují procyklické měny. V zisku jsou i měny regionu. Koruna se obchoduje pod 26,15 za euro.

Kreativním ředitelem značky Calvin Klein bude Raf Simons

Módní dům Calvin Klein jmenoval novým kreativním ředitelem značky návrháře Rafa Simonse (48), někdejšího uměleckého ředitele u francouzské značky Christian Dior. Informovala o tom agentura AP.

Belgický tvůrce Simons je známý minimalistickým stylem s důrazem na linearitu. U americké značky Calvin Klein bude dohlížet na všechny značky skupiny Calvin Klein, celosvětový marketing či komunikaci. Jeho premiérová kolekce v nové funkci bude kolekce na sezónu podzim 2017, uvedla společnost v dnešním sdělení.

Značka Calvin Klein, kterou v roce 1968 založil Neworčan Calvin Klein, patří společnosti PVH Corporation. PVH vlastní také značky Tommy Hilfiger, Van Heusen a Izod.

Simons tak vymění svět luxusní módy za sféru konfekčních oděvů pro širokou veřejnost, což je změna, která je u velkých návrhářů relativně nezvyklá, napsala agentura AFP.

Calvin Klein letos v dubnu oznámil, že firmu opouštějí návrháři jeho kolekcí Francisco Costa a Italo Zucchell. Simons, který u Diora v roce 2012 nahradil Brita Johna Galliana, se s francouzskou značkou rozloučil loni na podzim, údajně z vlastního rozhodnutí.

Newsletter