Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Po dvou dnech propadů se na pražskou burzu vrátil optimismus

Pražská burza se po dvou dnech propadů vrátila k růstu. Index PX dnes posílil o 2,07 procenta na 806,43 bodu, dařilo se většině hlavních titulů, včetně akcií finančních institucí, které v uplynulých dnech čelily silnému tlaku.  Výrazný růst zaznamenaly především akcie bankovní skupiny Erste, které zdražily o 5,72 procenta na 539,70 koruny. O více než dvě procenta na 465 korun vzrostla hodnota cenných papírů pojišťovny VIG. Dařilo se i Komerční bance a bankovnímu domu Moneta Money Bank, jejichž akcie zpevnily o více než procento.

Z nefinančních institucí se dařilo zejména ČEZ. Ten podle dnešních informací Českého rozhlasu žádá po strojírenské firmě Škoda JS miliardy korun za škody způsobené několikaměsíčními odstávkami v jaderné elektrárně Dukovany. Akcie ČEZ zdražily skoro o dvě procenta na 404 korun.

Naopak mezi ztrátové tituly se zařadila emise telekomunikační O2. Její akcie odepsaly 0,63 procenta na 219,30 koruny za kus. V minusu byly i cenné papíry sázkové kanceláře Fortuna, které zlevnily o více než procento na 85 korun.

Newsletter