Revize HDP ČR za 4Q 2020 ukázala mezikvartální i meziroční zlepšení. Koruna díky nad očekávání lepším číslům posiluje pod 26,20 za euro. Zbytek regionu pod výprodejním tlakem. Asijské obchodování potvrdilo trvající převahu dolaru. Americká měna v zisku proti procyklickým měnám i euru.

Pojišťovna UNIQA vybrala letos na pojistném o 4,5 procenta více

Pojišťovna UNIQA, která patří do osmičky největších pojišťoven na tuzemském trhu, vybrala za tři čtvrtletí na pojistném 4,4 miliardy Kč. To je meziročně o 4,5 procenta více. ČTK to sdělila mluvčí firmy Eva Svobodová. Celkem pojišťovny v ČR vybraly do konce září na pojistném 88 miliard Kč, což je meziroční růst o 0,7 procenta.

Meziroční nárůst pojišťovny táhla neživotní odvětví, která přidala 5,7 procenta na 3,5 miliardy Kč. Nejvíce se dařilo v odvětvích pojištění právní ochrany (růst o 153 procent), dopravy (33 procent) a pojištění techniky (25 procent).

V životním pojištění UNIQA vybrala 886 milionů Kč, což znamenalo meziroční nárůst o 0,25 procenta. Běžně placené životní pojištění meziročně nepatrně oslabilo o půl procenta.

Hlavním akcionářem pojišťovny UNIQA je největší rakouská pojišťovací skupina UNIQA. Pojišťovna vznikla v roce 1993 jako Česko-rakouská pojišťovna, koncernový název převzala v polovině roku 2001.

Newsletter