Prodej mercedesů v dubnu stoupl o 10,8 procenta

Prodej výrobce luxusních aut Mercedes-Benz se v dubnu zvýšil o 10,8 procenta na 164.063 vozů. K růstu přispěla vysoká poptávka po modelech třídy C v Číně. Uvedla to dnes firma Daimler, které Mercedes patří.

„Rosteme již 38 měsíců za sebou a s pěti novými produkty na trhu máme dobrý start do druhého čtvrtletí,“ řekl šéf marketingu a prodeje Ola Källenius. Mercedes představil novou verzi vozu třídy E a několik kabrioletů, včetně modelů SL, SLC a třídy S.

V Evropě prodej automobilky stoupl o 14,2 procenta, hlavně díky růstu o 11 procent v Německu. V oblasti Asie a Tichomoří se prodej zvýšil o 17,2 procenta, z toho v Číně o 31,6 procenta. Prodej v USA však vzrostl jen o 0,2 procenta, napsala agentura Reuters.

Do skupiny Mercedes-Benz patří také modely Smart, AMG a Maybach. Včetně těchto značek se prodej celé skupiny zvýšil o 10,8 procenta na 176.151 vozů. Od počátku roku pak prodej stoupl o 12,6 procenta.

Daimler doufá, že do konce tohoto desetiletí předstihne domácí konkurenty Audi a BMW a získá vedoucí postavení na světovém trhu s luxusními automobily. Koncern vyrábí kromě osobních automobilů i nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou.

Newsletter