Sandberg Capital koupil slovenského operátora Benestra

Slovenský investiční fond Sandberg Capital koupil společnost Benestra (dříve GTS Slovakia), která na Slovensku patří mezi deset největších telekomunikačních firem. ČTK o tom dnes informovala agentura PRo Communications, hodnota transakce nebyla zveřejněna.

„Tato akvizice je pro nás prvním krokem při vstupu na slovenský telekomunikační trh, který je momentálně v procesu konsolidace, které bychom se chtěli aktivně zúčastnit,“ uvedl investiční manažer společnosti Sandberg Capital Michal Rybovič. Transakce podléhá souhlasu regulačních úřadů.

Společnost Benestra loni při tržbách 46,4 milionu eur (1,25 miliardy Kč) vykázala zisk před zdaněním, úroky a odpisy 16,3 milionu eur (440 milionů Kč). Operátor se zaměřuje na poskytování telekomunikačních služeb firemním zákazníkům.

Fond Sandberg Capital, který založil dřívější partner finanční skupiny J&T, koupil Benestru od konsorcia mezinárodních investorů. Ti řídili telekomunikační firmu od jejího odčlenění od GTS Central Europe v roce 2014, kdy kontrolu nad GTS Central Europe s aktivy v České republice, Maďarsku, Polsku a Rumunsku získal německý operátor Deutsche Telekom.

Sandberg Capital se dosud podílel na transakcích v objemu přes 500 milionů eur (13,5 miliardy Kč). Portfolio investičního fondu zahrnuje investice do malých a středních podniků v oblasti sektoru informačních technologií, zemědělství a maloobchodu. Fond stojí i za holdingem softwarových firem Solitea, jež podniká také v Česku.

Newsletter