Trhy dnes zamíří dolů, Tsipras vše vrátil zpět…

Večerní vystoupení řeckého premiéra vrátilo situaci o 24 hodin zpět ho zpět a jeho doporučení hlasovat „NE“ v nedělním referendu potvrzuje, že tomuto politikovi se da těžko věřit a začíná hrát vabank. Trhy tak dnes v Evropě budou otevírat dolů a je jen otázka jak moc ještě budou na trhu hráči unavení hlavními zprávami tyto obchodovat nebo zaujmou už vyčkávací pozici před dlouhým víkendem. Svátek není jen u nás, ale americký trh je uzavřen zítra a tak se dá očekávat slábnoucí letní aktivita před víkendem.

Pozornost z Řecka se tak dnes bude upírat do zámoří a na americký dolar. Včerejší silná data z trhu práce dodala dolaru opět sílu a navrátila myšlenku zářijového zvednutí sazeb, pokud se tedy vyřeší řecká situace. V Praze dnes čekáme postupné utlumení aktivity před dlouhým víkendem a oba hlavní domácí tituly zůstaly imunní na hlavní zprávy z Řecka, což by mělo pokračovat. Erste s VIG se tak starají o jistou korelaci a dnes by měly odepsat mírnou část včerejších zisků z kraje obchodování. Zpráva z agentury Moody´s o očekávání solidního růstu české ekonomiky i v nadcházejících letech je pozitivní, ale její vliv bude zanedbatelný na dnešní den.

Akcie ČEZ se přiblížily opět k hranici 560 Kč, kde nacházela podporu a bude to jedno ze slabších témat dne. Komerční banka a její spanilá jízda z kraje týdne je to, co se v Praze nyní sleduje a zaznamenává solidní objemy na tuto část roku. Včerejší den nepřinesl překotné nákupy a hranice CZK5400 nebyla příliš testována. Silný závěr kvartálu tak nenašla zatím odezvu. Akcie tak nadále může procházet typickou fází konsolidace na zbytkových nákupních pokynech. Pokud dojde, což se dá očekávat, ke korekci, hladina 5180 – 5200 Kč by měla zafungovat jako nová hladina podpory po prolomení sestupného kanálu směrem nahoru na konci kvartálu.

Newsletter