Dolar navýšil ztráty v dolarovém indexu pod 90 bodů a proti euru nad 1,2200 EURUSD. Korunu podpořilo silnější euro a vyšší tržní sazby. Aktuálně se obchoduje těsně nad 25,40 za euro.

USA: Revize HDP za 2Q 2016 zvýšena na 1,4 % z předchozích 1,1 %

Americká ekonomika rostla ve druhém čtvrtletí rychleji, než se dosud předpokládalo. Hrubý domácí produkt (HDP) se v celoročním přepočtu zvýšil o 1,4 procenta, zatímco předchozí odhad činil 1,1 procenta. Vyplývá to z konečné zprávy, kterou dnes zveřejnilo tamní ministerstvo obchodu. V prvním čtvrtletí ekonomika rostla tempem 0,8 procenta.

Nové údaje ukázaly, že podniky snížily investice do staveb a vybavení méně, než vláda odhadovala. Poslaly naopak více peněz na výzkum a vývoj. Celkové firemní investice vzrostly o jedno procento, což byl první růst od třetího čtvrtletí loňského roku.

Spotřebitelské výdaje se ve druhém čtvrtletí zvýšily o 4,3 procenta. Tento ukazatel ekonomové pozorně sledují, protože výdaje spotřebitelů se na celkové ekonomické aktivitě v USA podílejí zhruba dvěma třetinami. Růst vývozu pak překonal růst dovozu.

Newsletter