Pražská burza mazala předchozí ztráty v čele s financemi. Orco na trhu končí

Pražská burza dnes prudce posílila o 1,59 %, tu táhly především finanční tituly a telekomunikace O2. Orco odejde z trhu.

Index PX dnes vzrostl o 1,59 %, dařilo se i rakouskému ATX +0,18 %, zatímco polský WIG odepsal 0,74 %. Západoevropské státy se dnes pohybovaly v kladných hodnotách. Španělský index Madrid Se přidal +0,53 %, italský FTSE MIB +0,93 % a německý DAX +0,43 %. Zklamání přišlo po výsledcích z HPI z minulých 4 % pokleslo na -0,6 %, u britského FTSE -0,75 %. Index HPI (House price index) za měsíc červen vypovídá o cenách domů, ty se výrazně snížily oproti předchozímu období i oproti očekávání analytiků.

Na pražské burze se dařilo energetice ČEZ (+1,37), která reagovala na pozitivní evropskou náladu a dařilo se konečně i Erste +2,23 %, která se odrazila od lokálního supportu. Konzervativní titul si dnešním obchodním dnem potvrdila i pojišťovna VIG +2,18 % a Pegas Nonvowens +1,67 %. Z dalších defenzivních titulů si připsal tabákový Philip Morris ČR +1,26 %. Naopak akcie developerské skupiny Orco -7,14 % výrazně oslabily na zprávě, že její akcie budou staženy z pražské burzy (zůstanou na větších trzích v Paříži a Varšavě). Bližší podmínky budou postupně specifikovány. Akcie Orco jsou tak třetí společností po NWR a Erste za poslední měsíc, které investorům uštědřily políček.

ČEZ: Nepřipravujeme nový tendr na dostavbu Temelína

Orco opustí pražskou burzu

Z Evropských indexů se dnes dařilo akciím Deutsche Bank +2 % a Commerzbank +1,79 %, které se vzpamatovávají ze včerejšího šoku v podobě rekordních sankcí. Naopak další bankovní skupina KBC odepisuje až -4,3 %, která se přidala k lavině bankovních titulů, které začaly výrazně ztrácet z důvodu rizikových aktiv, které mají nakoupeny v portfoliu.

Autor je makléřem FINANCE Zlín, a.s.

Newsletter