Pražská burza tratila po vzoru evropských. KB pokračuje v korekci

Český index PX odepsal 1,52 % a uzavřel poblíž svých denních minim vlivem dalších poklesů na evropských trzích. Těm nepomohl ani její šéf Draghi, který upřesnil, že ECB začne odkupovat kryté dluhopisy v polovině října tohoto roku a instrumenty ABS ve čtvrtém čtvrtletí. Odkupy ABS a krytých dluhopisů mají trvat nejméně dva roky a dosáhnout objemu až jednoho bilionu eur.

Bankovní tituly podle našich předpokladů oslabily nejvíce, Erste Bank odepsala 2,6 % a uzavřela mírně pod hranicí 490 korun za kus. Na akciích Komerční banky, přes kterou dnes protekl největší objem na burze, pokračovala korekce, jež započala již včera, a titul bez podpory kupců uzavřel na denním minimu 5050 korun. Z technického pohledu je Komerční banka stále překoupená a zřejmě uvidíme další poklesy pod úroveň 5000 korun.

ČEZ dnes dosti silně zareagoval na nízké ceny elektřiny na trhu v Německu a za spíše nižší likvidity propadl o 2,6 %. Podobně jako u akcií Komerční banky, uvidíme ČEZ v nejbližších dnech korigovat na úrovně okolo 610 až 620 korun.

Philip Morris ČR, na němž stále operuje významný zahraniční prodejce, zůstal bez výraznějších změn a to díky svému 8% dividendovému výnosu, který akcie nabízí.

Newsletter