Pražská burza: ztráta po vzoru Evropy, zajímavý Unipetrol

České akcie dnes mírně oslabily vlivem silného výprodeje na evropských trzích po skokovém posílení eura, které tak reagovalo na výrazně horší americká data o HDP za 1Q15.

ČEZ mírně klesal, ale vyhnul se většímu výprodeji díky silné poptávce na úrovni 635 korun. Zobchodovaný objem 880 tisíc kusů akcií je velice slušný a mohl by naznačovat, že pod hranicí 640 korun jsou na trhu kupci, kteří si rádi zaspekulují na výši dividendy. Velmi silný objem jsme zaregistrovali na akciích Unipetrolu. Trhem prošly skoro 2 miliony akcií na ceně 150 korun, když se se objevil silný zahraniční kupec, který byl schopen absorbovat poměrně velikou lokální nabídku od J&T Banky.

CETV ve ztrátě. Tržby přes silný dolar nad očekáváním

Erste Bank se nakonec ponořila do ztráty, přestože během dne opět testovala úroveň 710 korun, neboť odpolední vlna výprodejů po horších amerických datech smetla i tyto akcie, které tak uzavřely na denním minimu 696 korun. Výprodej postihly opět akcie VIGu, které spadly výrazně pod 1000 korun a nyní se ve Vídni obchodují v přepočtu dokonce na úrovních 980 korun.

Okolní trhy oslabovaly na základě vybírání zisků, BUX -1,85 % a polský WIG20 -1,08 %.  

Newsletter