Pražská burzu tížila po výsledcích O2 i ČEZ

Český trh dnes propadl nejvíce z celé střední Evropy, když odepsal bezmála procento. Největší propady byly u firem, které dnes reportovaly výsledky za 3Q14. Akcie O2 se zřítily o 6,7 % na 223,1 koruny, i když výsledky nebyly v zásadě špatné. Na trh stále doléhá spíše nejistota, jak se PPF jako majoritní akcionář zachová k akcionářům minoritním. Zdali bude O2 vyplácet dividendy nebo ne, a také panuje nervozita, zdali nemá PPF v úmyslu rozštěpit firmu na dvě části, a sice fixní linky a mobilní část.

Operátor O2 po 3Q: Mírnění poklesu tržeb pokračuje (+komentář)

Konferenční hovor O2 ČR: Počkejte si a uvidíte

ČEZ po zveřejnění výsledků za 3Q14 odstartoval v pozitivním teritoriu okolo 615-616 korun, ale poměrně záhy se dostal pod 610 korun, aby následně uzavřel kvůli dalšímu výprodeji na 605 korunách. Jen pro zajímavost, německé utility i přes slušné výsledky E.ON spadly o zhruba 4 %. Erste odepsala 1 % a kopírovala tak vývoj sektoru bankovnictví v Evropě, které výrazně oslabilo poté, co banky jako Citi, HSBC nebo UBS dostaly pokuty za manipulaci cen na FX a komoditním trhu. Philip Morris ČR dnes dále posílil a uzavřel silnější o 0,2 % na úrovni 10.000 korun. Zítra zveřejní zprávu o hospodaření ve 3Q, stejně jako před trhem NWR.

ČEZ zlepšil celoroční výhled, kvartální zisk tlumí Rumunsko

Trest za manipulace devizového trhu: 3,3 miliardy dolarů

Maďarské akcie po včerejším propadu dnes opět rostly. Dnes přidaly 0,31 %, když burzu táhly hlavně akcie OTP +1,11 % a MOL +0,59 %, zatímco akcie Richteru i nadále oslabovaly.

Polsko i přes silný začátek nakonec zakončilo den v červených číslech. Index WIG20 oslabil o 0,21% a to proto, že banky neudržely svoje ranní zisky a propadly se do ztrát.

Newsletter