Prezidentskou kampaň vede i server WikiLeaks. Spustil „3. fázi“

Server WikiLeaks na svém twitterovém účtu tajemně oznámil, že v tomto týdnu spustí třetí fázi kampaně v pokrývání amerických prezidentských voleb. Server informaci politikům sdělil v neděli a zároveň zveřejnil prosbu o dary, napsal server The Hill.

WikiLeaks neposkytl žádné konkrétní informace, jak bude nová fáze vypadat či s jakými dalšími odhaleními server přijde. Zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange je v současné době stále na velvyslanectví Ekvádoru v Londýně. Jeho přístup k internetu byl omezen na dobu trvání prezidentské kampaně, aby se zabránilo možným zásahům. Na velvyslanectví Assange žije od roku 2012, protože se bojí, že ho Britové v případě zadržení vydají do Švédska a to pak do USA.

Trump ztrácí v průzkumech na Clintonovou jen jeden procentní bod

Fanoušci WikiLeaks, včetně nespokojených fanoušků Donalda Trumpa a senátora Bernieho Sanderse, na zprávu na Twitteru obratem reagovali. Vyjádřili naději, že třetí fáze konečně poškodí kampaň bývalé první dámy. A uživatel s nickem „CorruptMedia“ reagoval obrázkem upraveným ve Photoshopu, který zachycuje, jak je bývalá ministryně eskortována do vězení.

Ředitel FBI James Comey informoval Kongres o záměru prozkoumat nově objevené e-maily až tento pátek, tedy necelé dva týdny před volbami. O dalších e-mailech, které byly odeslány ze soukromého účtu Clintonové v době, kdy byla ministryní zahraničí, vědí agenti FBI už několik týdnů.

Média: FBI ví o nových e-mailech Clintonové už několik týdnů

WikiLeaks již dříve zveřejnil e-maily Johna Podesty, který je šéfem kampaně Hillary Clintonové a figuruje ve všech aférách s ní spojených. Je to bývalý šéf Úřadu vlády Billa Clintona a poradce Baracka Obamy. Ke čtenářům serveru se dostaly rovněž e-maily ze sjezdu demokratů.

Newsletter