Dolar mírně sílí v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje na úrovni 1,1900 EURUSD. Měny regionu ve ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,50 za euro.

Příjemné překvapení od Yahoo!

Americká internetová společnost Yahoo dnes po závěru trhu zveřejněnými výsledky za 3Q příjemně překvapila. Zisk na akcii po očištění dosáhl 52 centů, což je bezpečně nad konsensem 30 centů. Tržby se mírně zvýšily na 1,09 mld. USD z 1,08 mld. USD před rokem a i ty překonaly očekávání nastavené na 1,05 mld. USD. Akcie po závěru se ziskem 2,3 % směřují v aftermarketu o více než 4 % výš.

Dnešní sada výsledků je přijata velmi kladně poté, co druhé čtvrtletí letošního roku rozhodně k optimismu nepřispělo (pokles zisku o 18 %, reklamních příjmů o 8 %; průměrná cena za reklamu nižší o čtvrtinu). Potěšující zprávy se ve 2Q ovšem týkaly realizace IPO čínského internetového obchodníka Alibaba. Podíl v něm je analytiky vnímán jako nejcennější aktivum firmy. 

Alibaba celosvětovou jedničkou

Vstup Alibaby na NYSE se výnosem 25 miliard dolarů stal největším primárním úpisem na světě. Yahoo! do Alibaby investovala v roce 2005, v IPO ze svého podílu nabídla akcie za 5,8 miliardy dolarů a její podíl tak klesl na zhruba 16 %.

„Vyšších tržeb jsme dosáhli díky růstu v nově zainvestovaných oblastech – mobilní, sociální či video – a navzdory nepříznivým vlivům v hlavních oblastech našeho podnikání,“ uvedla CEO Marissa Mayer. Společnost zveřejnila výhled tržeb pro 4Q v rozpětí 1,14 až 1,18 mld. USD, což odpovídá odhadům analytiků.

Newsletter