Proč bude Amerika fungovat i za Trumpa? Prozradí Buffett

Donald Trump byl dnes jmenován 45. prezidentem USA. Trhy na to nezareagovaly nikterak výrazně, Wall Street však uzavřela v plusu. Co bude dál? Mnozí se obávají o osud největší ekonomiky světa. Podle Warrena Buffetta však bude fungovat i pod Trumpem. Proč?

I přesto, že slavný „Věštec z Omahy“ podpořil v kampani Clintonovou, nebojí se příštích měsíců a roků. „Amerika funguje,“ přepisuje CNBC Buffettova slova. „Zmínil jsem to již dříve. Spojené státy by skvěle fungovaly za Clintonové a budou i za Trumpa. Máme totiž svůj tajný recept.“

Buffett: Akcie porostou, ať je to Donald nebo Hillary

Známý investor a miliardář sice přiznal, že onen „recept“ nefunguje nepřetržitě a vždy perfektně, ovšem „pokud se podíváme na to, kam směřujeme, jedna míle míjí druhou. Nikdy nesázejte proti Spojeným státům,“ radí Buffett.

A jak se zařídit z investičního hlediska? „Téměř vždy jsem nakupujícím,“ řekl Buffett na adresu akcií. „Nevím sice, kde budou trhy za deset dní, za rok či za dva, jsem si však jist, že budou mnohem výše za deset či dvacet let od teď. Byť nás čekají nějaká škytnutí, ovšem v průběhu času se opravdu posuneme.“

Nejdražší akcie na světě? Připravte si 2,5 milionu dolarů

První krok této predikce byl proveden již dnes. Wall Street totiž hromadně rostla.

Index S&P 500 je výše +0,34 % až na 2271,31 bodů. Dow Jones si připsal +0,48 %, což odpovídá 19 827,25 bodům. Technologický Nasdaq vzrostl o +0,28 % až na 5555,33 bodů.

Z jednotlivých sektorů se dařilo především telekomunikacím (+0,86 %), realitám (+0,68 %) a surovinám (+0,87%). Padá naopak průmysl (-0,04 %) a farmacie (-0,29 %).

Nekorektní Trump a konec politiky silného dolaru. Jak?

Newsletter