Ranní briefing: Dolar drží zisky před vystoupením šéfky Fedu

Po nejvyšším nárůstu za posledních 7 dní, dolar vůči jenu drží své pozice a momentálně se nachází na úrovni 101,563. Nárůst americké měny souvisí s dnešním a zítřejším plánovaným vystoupením guvernérky Fedu, od kterého se očekává, že Janet Yellen poskytne další vodítka ohledně plánovaného zvýšení úrokových sazeb poprvé od roku 2006.

Jen vůči ostatním měnám kulminuje v téměř nezměněném pohybu a to také z důvodu stálého udržování rekordních měnových stimulů japonskou centrální bankou Bank of Japan. Jihokorejský won klesl vlivem spekulací, že úřady budou jednat ohledně omezení letošních zisků této měny, na osmitýdenní minimum.

„Pokud Janet Yellen indikuje potenciál inflačního zahřívání, je možné, že by sazby mohly být zvýšeny dříve, než se předpokládalo,“ řekl Desmond Chua, stratég z CMC Markets v Singapuru. „To by určitě pomohlo podpořit měnový pár USDJPY, jenž je momentálně hluboce přeprodaný.“

Americká měna se nachází na téměř nezměněné úrovni vůči euru, momentálně na 1,36111. Měnový pár EURJPY obchoduje za 138,271 . Bloomberg Dollar Spot Index, který porovnává hodnotu americké měny vůči jejím 10 hlavním protějškům, vyšplhal o 0,1 procenta na 1,007.42.

Podle Bloomberg Correlation-Weighted Indexes, který sleduje 10 rozvinutých měn, dolar za poslední 3 měsíce posílil o 0,4 procenta, jen získal 0,8 procent, zatímco euro oslabilo o 1,2 procenta.

Newsletter