Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Ranní briefing: Dolar u 11měsíčních maxim, dolar za 21 Kč!

Dolar dnes posiluje až na 11měsíční maximum vůči euru, kdy roli mohou hrát i spekulace ohledně blížícího se zvýšení úrokových sazeb Federálním rezervním systémem. Investiční banka Goldman Sachs sdělila, že očekává pokračující růst americké měny a to zejména z důvodu peněžních toků směřujících z Evropy směrem do amerických aktiv.

Dolar sílí až na 1,3285 dolaru za euro a dotkl se tak 11měsíčního maxima. Americká měna posílila o 0,3 procenta na 103,21 jenu a euro se obchoduje za 137,31 japonských jenů. Česká koruna se po několika dnech konsolidace znovu na chvíli ocitla nad hranicí 21,00 za dolar, a momentálně se obchoduje na 20,97 koruny za dolar. Podle našeho úsudku je však jen otázkou času, kdy se koruna bude stabilně obchodovat nad hranicí 21,00 za dolar. Vůči euru se koruna nachází u úrovně 27,93.

Bloomberg Dollar Spot Index, který sleduje americkou měnu vůči 10 hlavním protějškům, poskočil o 0,2 procenta na 1.024,97.

„Uvolněná měnová politika Evropské centrální banky nutí rezidenty eurozóny hledat výnosy v zahraničí,“ napsali analytici Goldman Sachs ve své poznámce pro klienty. Podle analytiků můžeme očekávat další propad měnového páru EURUSD.

Prezident ECB Mario Draghi na posledním zasedání centrální banky 7.srpna řekl, že rizika pro oživení regionu rostly a fundament hovořící pro slabší euro je mnohem silnější než v červnu. Data z USA ukázala, že zaměstnavatelé v červenci přidali více než 200.000 nových pracovníků, zatímco ukazatelé výroby a bydlení se zvýšily.

Dolar narostl o 1,7 procenta v posledním měsíci. Euro kleslo o 0,2 procenta a jen se snížil o 0,4 procenta.

Newsletter