Ranní briefing: Silný dolar drží své zisky

Po pozitivním reportu z amerického trhu práce minulý týden drží dolar své dříve nabyté zisky. Měnový pár EURUSD klesl během asijské seance o cirka 20 pipu na 1,3580, přičemž USDJPY se stále drží okolo úrovně 102,00. AUDUSD odolává medvědímu tlaku a drží se nad 102,00. NZDUSD se po obnoveném prodejním tlaku blíží psychologické úrovni 0,87 a  GBPUSD bojuje s prolomením klíčové rezistenční hranice 1,7170.

Nových míst v USA přibývá, nezaměstnanost nejníž od září roku 2008

Co se týče fundamentu, zasedání ECB minulý týden přineslo ujištění od několika členů ECB, že úrokové sazby zůstanou nízké po dlouhou dobu. Noyer zmínil rizika deflace a sice, že s velkou pravděpodobností byla zažehnána, přestože inflace zůstává nízká. Další z členů Lautenschlager ujistil, že ECB bude s velkou pravděpodobností pokračovat v nákupu dluhopisů po delší dobu.

ECB chystá nákupy aktiv, bankám úvěry až za bilion eur. Sazby beze změny

Mimo to se objevili zprávy, že MMF sníží globální prognózy růstu. V Japonsku zase guvernér BoJ Kuroda potvrdil závazek, že centrální banka bude pokračovat ve svém masivním stimulačním programu tak dlouho, dokud to bude považovat za nezbytné k dosažení cílené 2% inflace. “QE produkuje zamýšlené účinky“ řekl Kuroda na zasedání vyšších úředníků z 32 tuzemských poboček centrální banky.

Jednou z důležitých událostí tento týden je zasedání amerického federálního výboru pro volný trh. Přestože toto zasedání může přinést určité indicie, je nepravděpodobné, že dají trhu jasný směr.

Dolar WSJ index, jenž udává míru dolaru vůči koši hlavních měn se zvýšil o 0,07 procent na 73,04.

XAUUSD se pohybuje pod hranicí důležitého rezistence (1326,88) momentálně kolem úrovně 1314,18.

Newsletter