Roklen Fx: Dolar oslabuje i s počátkem května

Začátek května startuje koruna na páru s eurem na úrovni 27,05 EURCZK. V případě dolarkoruny se aktuálně nacházíme na 23,59 USDCZK

Dnes z České republiky přijde index aktivity v průmyslu, jenž vykázal v předchozím měsíci hodnotu 54,3. Odpoledne se pak dozvíme, jak byl na tom český rozpočet v uplynulém měsíci. V březnu vykázal přebytek 43,6 miliardy korun.

Eurokoruna by se dnes měla pohybovat od 27,025 do 27,065 EURCZK. U dolarkoruny počítáme s pásmem 23,49 až 23,70 USDCZK.

Eurodolar se po týden trvajícím neustálém oslabování americké měny, které pár vyhnalo až k úrovni 1,146 EURUSD, dnes ráno obchoduje ještě o něco výše poblíž 1,147 EURUSD.

Z Evropy v pátek přišla statistika týkající se nezaměstnanosti v eurozóně, jež dosáhla 10,2 %, a překonala tak mírně odhady. Dále jsme se dočkali údajů ohledně hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, který překonal odhady, když dosáhl meziročního růstu 1,6 %. Zklamala naopak inflace, u které se čekal meziroční pokles o 0,1 %, ale inflace v eurozóně nakonec vykázala hodnotu -0,2 %.

Ze Spojených států přišel výsledek jádrového indexu výdajů na osobní spotřebu, který meziročně dle očekávání vzrostl o 1,6 %. Stejně tak rostly osobní výdaje, které se meziměsíčně zvýšily o 0,1 %.

Dnes bude z hlediska fundamentů dění na eurodolaru poklidné. Dočkáme se akorát indexů aktivity v průmyslu, a to jak z Evropské unie, tak z USA, přičemž očekáváme v prvním případě hodnotu 51,5, ve druhém pak 51,4.

Eurodolar by se dnes měl držet mezi hodnotami 1,141 a 1,153 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter